☢️ Elektrownie atomowe w Polsce. Zielony atom.

☢️ Elektrownie atomowe w Polsce. Zielony atom.

W minionym tygodniu dotarły do nas informacje, że na terenie Polski powstaną dwie elektrownie atomowe.

Warto wspomnieć, że już w latach osiemdziesiątych XX wieku podjęto decyzję, że rozwój naszego kraju uzależniony jest od produkcji energii elektrycznej z „aktywnych pierwiastków”. Zapaść ekonomiczna Polski i wspomnienia awarii elektrowni w Czarnobylu przekreśliły budowę planowanej w Żarnowcu elektrowni atomowej.

☢️ Jak podejść do radioaktywności (promieniotwórczości)?

☢️ Czy powinniśmy się bać i żyć awarią elektrowni w Czarnobylu lub nie tak dawnym wydarzeniom w elektrowni w Fukushimie?

☢️ Czy w dzisiejszym świecie jest alternatywa dla uzyskiwania energii elektrycznej w skali przemysłowej inaczej niż z pierwiastków promieniotwórczych?

Nieznany temat budzi wiele lęków i obaw. Nie odpowiemy na to pytanie jednym słowem, ani nawet kilkoma zdaniami.

W poszukiwaniu wiedzy o radioaktywności polecamy Państwu lekturę książki, która znalazła uznanie wśród instytucji zajmujących się energia atomową, m.in. Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Fundacji nuclear.pl

Książka Nowa Alchemia czyli historia radioaktywności autorstwa prof. UAM. dr. hab. Tomasza Pospiesznego to popularnonaukowa „biografia” radioaktywności, począwszy od odkrycia uranu aż do uzyskania plutonu.

Tu czeka na Państwa bezpłatny fragment Nowej Alchemii 📘

UWAGA — książka dostępna jest tylko w naszej księgarni na allegro.

Jeśli nie macie Państwo konta na allegro, prosimy o kontakt drogą mailową na adres: dystrybucja(małpa)wydawnictwosophia.pl

elektrownie atomowe zielony atom
Podaj dalej!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *