884 302 470
kontakt@wydawnictwosophia.pl

Maria Skłodowska-Curie w Domu Sztuki

Inni o tym mówią — my wydajemy!

Maria Skłodowska-Curie w Domu Sztuki

3 czerwca w Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie spotkaliśmy się z naszym Autorem profesorem Tomaszem Pospiesznym i publicznością ciekawą wiedzy o Wielkiej Polce. Tematem rozmowy prowadzonej przez Wojtka Szota była oczywiście Maria Skłodowska-Curie. Fragmenty książki autorstwa Tomasza Pospiesznego czytała Helena Radzikowska na co dzień występująca w Teatrze Papahema.

Nasi goście mogli zapoznać się książką Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce oraz z mniej obszerną pozycją, ale o tyle ciekawą, że zawarto w niej listy Marii Skłodowskiej-Curie do rodziny w Polsce, które wcześniej nie były nigdzie publikowane. Książka nosi tytuł: Drogi Józiu. Listy Marii Skłodowskiej-Curie do rodziny w Polsce.

Nasze wspólne chwile w sali widowiskowej nie zostały uwiecznione przez najnowszą technologię rejestracji dźwięku i obrazu, myślimy tu o streamingu, ale … zapraszamy do Domu Sztuki, gdyż przez cały czerwiec w sali na pierwszym piętrze można zapoznać się z wystawą poświęconą Wielkiej Polsce pod tytułem Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce. Wystawa powstała dzięki Piękniejszej Stronie Nauki, czyli wysiłkiem Tomasza Pospiesznego i Eweliny Wajs. Wystawa była prezentowana wcześniej przez m.in. przez Ambasadę Francji w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ze zdjęciami ze spotkania z profesorem Tomaszem Pospiesznym autorem książki Maria Skłodowska-Curie można zapoznać pod tym linkiem – galeria. Nasze książki można nabyć na allegro.

Do Domu Sztuki wrócimy zapewne z innymi wydarzeniami. Warto podkreślić, że pracownicy Domu Sztuki oddani są promocji kultury i nie ma u nich opcji „nie da się”. Napomkniemy, że w zaciszu naszego niura pracujemy nad składem arcyciekawej książki poświęconej historii promieniotwórczości. Książka będzie nosić tytuł: Nowa Alchemia, czyli historia promieniotwórczości. Najprawdopodobniej książka trafi w Państwa ręce we wrześniu, a kolejne spotkanie z Tomaszem Pospiesznym na żywo odbędzie się pod koniec tego roku.

Podaj dalej!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *