Prapremiera autobiografii Marii Skłodowskiej-Curie

Prapremiera autobiografii Marii Skłodowskiej-Curie

Dołączcie Państwo do nas i zanurzcie się razem z nami w fascynującym świecie Marii Skłodowskiej-Curie, poznając jej życie i pracę z perspektywy, jakiej jeszcze nie było!

Serdecznie Państwa zapraszamy na wyjątkowe przedpremierowe spotkanie z książką „O swojem życiu i pracach” — „Wyjątki ze wspomnień o Piotrze Curie” Marii Skłodowskiej-Curie!
📆 | 19 czerwca 2024 roku
⏰ | 19.30
📍 | Dom Sztuki na warszawskim Ursynowie
🚇 | Stacja metra „Ursynów”
🎙️ | Spotkanie poprowadzi Wojtek Szot
🔴 To niezwykłe wydarzenie będzie okazją do poznania pierwszego polskiego wydania krytycznego autobiografii jednej z najwybitniejszych Uczonych w historii.
🔴 Autorami opracowania naukowego są Tomasz Pospieszny, Ewelina Wajs-Baryła i Piotr Chrząstowski – autorzy książek z serii „Maria Skłodowska-Curie”.
🔴 Spotkanie jest dedykowane wszystkim, którzy pragną zgłębić życie i pracę Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i pionierki w dziedzinie fizyki i chemii.
🟡 W programie:
🟠 Prezentacja książki.
🟠 Spotkanie z autorami komentarza naukowego i Piotrem Chrząstowskim (prawnukiem Józefa Skłodowskiego), którzy podzielą się osobistymi wspomnieniami oraz kulisami powstawania tego unikalnego wydania.
🟠 Czytanie wybranych fragmentów książki.
🟠 Dyskusja z uczestnikami spotkania i zaproszonymi ekspertami.
🟠 Sesja pytań i odpowiedzi – o życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curie.
🟡 Dlaczego warto wziąć udział?
🟢 Dowiecie się Państwo więcej o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie od badaczy jej spuścizny i członka rodziny Skłodowskich.
🟢 Poznacie Państwo kulisy powstawania tej wyjątkowej publikacji, która otrzymała patronaty m.in. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie i Musée Curie w Paryżu.
🟢 Dostępna będzie pełna oferta książek Wydawnictwa Sophia w atrakcyjnych cenach.
🟡 Współwydawcą książki jest Polskie Towarzystwo Chemiczne.
Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *